Eat for 21 Dollars A Week – Quicker Than Fast Food
Save 16,000 Minutes Doing Chores in Your Lifetime – Relax… No More Back Pain
Get Skilled At Anything FAST Using Engineering – Get Expert Efficiency Tips And Lifehacks
Get Delicious Cost and Time Efficient Recipes
Get The Raw Data And Analysis From Studies Like “Nutrition Per Dollar” and “Home Chore Time Studies”
The Most Cost Effective Protein?
How to Get 140g Protein Per Dollar.
Impress Anyone – INCLUDING Yourself!
Easy To Apply And Already In Your Kitchen
18ml of Ethanol in 1 Shot
How Beer Stacks Up Vs Vodka
Driving To Work Faster Using Data, “Fun Per Dollar”, Clean Less Using Statistics
Achieve Your Goals Using Metrics, Error Proof To Prevent Forgetting, Engineer Your Workout To Be Fast And Effective
Get The Equations To Find Your Best Health Insurance, Save Hundreds of Man Hours And Eat For 1000 dollars A Year Using Just In Time Grocery Shopping